Logo

Tel.: 06-20-577-0777

napsugarszauna

A 4. leggyakoribb hiedelem az infraszaunákról

Szauna és szauna között óriási különbségek lehetnek – még akkor is, ha ezek első ránézésre nem látszanak. Ezek az eltérések pedig nemcsak a szauna minőségét, hanem a hatékonyságát is befolyásolják. Mai bejegyzésünkben azt fejtjük ki, melyek ezek a különbségek.

detox

4. hiedelem

Minden infraszauna egyformán hatékonyan méregtelenít.

Tény

Habár igen hasonlóan néznek ki, nem minden infraszauna egyforma. Mint ahogyan azt már az előző 3 bejegyzésünkben is igyekeztünk bemutatni, az infraszaunák minősége, és főként hatékonysága sok mindentől függ. A minőséget elsősorban a szauna gyártásához felhasznált anyagok, illetve a gyártási technológia határozza meg, a hatékonyság pedig tulajdonképpen teljes egészében a sugárzótestek kibocsátóképességétől – más szóval emisszivitásától – függ. Vagyis attól, hogy milyen fokú hatékonysággal képes a szaunába beépített sugárzótest az infravörös sugárzás előállítására és kibocsátására. Amennyiben az infraszauna sugárzótestei hatékonyak, szaunázás közben nemcsak a kabin levegője melegszik fel, hanem a szaunázó testének maghőmérséklete – azaz a belső szerveké is – is megemelkedik.

A test maghőmérsékletének emelkedése a kulcsa az igazán hatékony infraszaunás méregtelenítésnek. Ennek a belső lázhoz hasonló jelenségnek a hatására megemelkedik a pulzus, gyorsabban áramlik a vér, több oxigén és tápanyag jut a sejtekhez, felgyorsul az anyagcsere, és sokkal több méreganyag képes távozni a szervezetből. Persze ezeknek a folyamatoknak egy csekély része lejátszódna egy forró levegőjű szobában vagy kabinban is, de közel sem akkora intenzitással, és nem is olyan gyorsan, mint egy jó minőségű, hatékony sugárzókkal felszerelt infraszaunában.

Ha tehát olyan infraszaunát szeretne, amely valóban hatékonyan méregtelenít, akkor mindenképp győződjön meg róla, hogy a szaunába beépített sugárzók magas emisszivitásúak. Ha a gyártó, vagy forgalmazó nem tud erre vonatkozóan felvilágosítást adni, az két dolgot jelenthet: vagy alacsony emisszivitású sugárzók vannak a szaunában, amit ezért nem érdemes megvenni – ilyen erővel akár egy radiátor elé is leülhetne, és várhatná, hogy jobban érezze magát tőle -, vagy pedig még a szauna forgalmazója sincs tisztában a sugárzók emisszivitásával.

Ez ugyan kisebb rossznak tűnik, mint az első eset, mégis erős kockázati tényező lehet, mivel nagy valószínűséggel olyan sugárzók vannak a szaunában, amelyeken még soha nem végeztek ellenőrző méréseket. Ugye Ön sem bízná az egészségét olyan szaunára, amelyet nem tesztelnek naprakészen?

Iratkozzon fel blogértesítőnkre:

Név:
E-mail cím:*
Címkék: Katgóriák:Napsugárszauna
Mérés